Kapsaicin

Kapsaicin

Kapsaicin je látka zoodpovědná za pálivou chuť chilli papriček. V dnešní době má látka celou řadu využití v doplňcích výživy nebo různých hřejivých mastech a náplastech. Podíváme se na to jak kapsaicin funguje a proč je tak oblíbený.

Hubnutí a trénink

Aplikace kapsaicinu vyvolá přechodné zvýšení tělesné teploty a organismus tak může i přepnout ze získávání energie ze sacharidů na spalování tuků.

Kapsaicin však celkově zrychlí metabolismus a pomůže zvýšit energetický výdej a zlepšit tréninkové výkony.

Kapsaicin také pomáhá zlepšit prokrvení všech tkání, měl by tak i trochu pomoci lepšímu napumpování i když oproti L-argininu je to pomoc skutečně zanedbatelná.

Kapsaicin tlumí bolest

Aplikace kapsaicinu např. na kůži dráždí zakončení nervů citlivých na bolest. Díky tomu dochází ke snížení množství neurotransmiterů, které do mozku doručují signály bolesti.

Mast s kapsaicinem

mast s kapsaicinemMasti s kapsaicinem, nejen prohřejí bolestivé místo, ale také ztlumí bolest. Jsou velice účinné pro úlevu od svalové bolesti.

Mast s kapsaicinem zaručeně pomůže zlepšit proudění krve v místě aplikace, někdo tak používá hřejivé masti např. před tréninkem nohou, aby došlo k lepšímu prokrvení a snížilo se riziko zranění.

Tyto hřejivé masti mohou pomoci i při lehkém zablokování zad. Zatuhlé místo namažte mastí, dejte přes něj kus igelitu a nechte zapařit.

  • Pozor: Mast s kapsaicinem může působit dráždivě, proto nenechávejte igelit na místě příliš dlouhou dobu. Ideálně mast nejprve vyzkoušejte na málem kousku kůže, abyste zjistili jestli pro vás nebude příliš dráždivá.

Jak účinkuje suplement s kapsaicinem

Kapsaincin je většinou používán v různých spalovačích spolu s dalšími látkami. Jelikož jsem jej nikdy neužíval samostatně, tak není jisté, že účinky můžeme připisovat pouze kapsaicinu.

Po užití spalovače je mi při tréninku téměř vždy větší horko a více se potím. Člověk se snadno a rychle zahřeje a má obrovské množství energie k tréninku. Osobně vždy když používám nějaký termogenní stimulant, tak jsem schopen zvedat větší váhy.

Co používám

V současné době používám termogenní stimulant Thunder Booster na jehož vývoji jsem se podílel. Booster sice obsahuje místo kapsaicinu látku piperin, ale účinky těchto dvou látek jsou podle mého názoru prakticky identické.

Pokud byste chtěli Booster vyzkoušet, tak jej můžete zakoupit na tsup.cz. Kdyby jste chtěli slevu, tak napiště do komentářů, možná budu schopen nějakou zařídit.

Thunder booster

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *