Pullover

pullover

Pullover je výborný cvik na rozvoj zádový i prsních svalů. Při cvičení pulloveru záleží na Vás na které svaly se budete více soustředit a lépe je zapojíte. Osobně využívám pullover vždy k procvičení velkého zádového svalu, ale samozřejmě přitom zapojím i další svalové skupiny.

Zapojené svaly

hlavní zapojené svaly

prsní svaly

velký sval zádový

vedlejší zapojené svaly

tricepsy

deltové svaly

Technika provedení pulloveru

  1. Lehněte si na rovnou lavičkur, tak aby jste měli krk na hraně lavičky a hlavu lehce zakloněnou. Nohama se opřete o zem.
    • Pozor: Pokud vás z této polohy bolí hlava nebo krk, tak se posuňte dopředu a hlavu prostě položte na lavičku.
  2. Vezměte si jednoručku do obou rukou a vytlačte ji nad hlavu(viz. obrázek)
  3. Spouštějte činku pomalu dolů za hlavu do co největšího protažení. Tato negativní fáze pohybu by měla trvat alespoň 4 vteřiny.
  4. Vytáhněte činku zpět do úvodní polohy. V závislosti na tom jestli chcete procvičovat prsa nebo velký sval zádový se soutřeďte na zapojení daných svalů.

Vliv pulloveru na rozšíření hrudníku

Někteří lidé tvrdí, že pravidelné zařazování pulloveru zajistí mladým cvičencům, kteří ještě nemají zavápněné kosti, rozšíření hrudního koše. Myslím, že toto tvrzení není prokázané žádnou oficiální studií a ani s tím nemám osobní zkušenoti, ale mohu potvrdit, že pravidelné a technicky správné cvičení pulloveru vám pomůže vybudovat pěkná křídla.

Pokud někdo z vás má nějaký důkaz, nebo osobní zkušenost s tím, že pullover zvětšuje hruhní koš, tak se podělte v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *