Suplementace při hubnutí a rýsování

suplementace při rýsování

Při snaze zhubnout je potřeba především změnit stravovací návyky zvýšit výdej energie. Samozřejmě je také dobré hubnutí podpořit správnou suplementací a také správnou suplementací ochránit svalovou hmotu při sníženém příjmu kalorií.

Podpora hubnutí – Spalovače

Spalovače jsou obecně suplementy, které pomohou zvýšit energetický výdej vašeho těla. Obsahují většinou stimulační látky, které pomáhají zrychlit metabolismus, látky které grenade thermo detonatorpodporují termogenezi, tedy zvyšují klidový výdej energie a látky které tzv. aktivují využití energie z tuků. Díky těmto stimulantům, také pomohou zlepšit vaše sportovní výkony, což znovu zajistí spálení více kalorií.

Doporučit mohu tyto spalovače:

Ochrana svalové hmoty

Abyste při během tréninku předešli tomu, že vaše tělo bude pálit svaly, tak je potřeba mu dodat dostat energie z bílkovin. Ideální suplement jsou BCAA, doporučuji dávkovat alespoň 0,2 g BCAA na 1 Kg tělesné hmotnosti a přijmout polovinu této dávky před tréninkem a polovinu po tréninku. Vaše tělo tak bude mít dostatek materiálu pro výživu svalů.

BCAA se vyrábí v několika formách, ale osobně bych doporučil buď v práškovou formu nebo kapsle. Prášková BCAA bez příchutě rozpuštěná ve vodě nemají zrovna příjemnou chuť(jsou poměrně hořká) i když některé ochucené směsi nejsou špatné. Pokud zvolíte kapsle, tak jich zase budete muset polykat poměrně velké množství. Je na vás jakou variantu si vyberete, ale BCAA jsou rozhodně jedním z nejdůležitějších doplňků stravy a to hlavně v dietě.

Práškové formy BCAA:

  • Nutrend Compress BCAA
  • MaxxWin Extreme BCAA Powder 4:1:1

BCAA kapsle:

  • Prom-in BCAA synergy
  • NUTREND Compress BCAA
  • Reflex Nutrition BCAA

Dostatečný příjem bílkovin

Přijmout dostatečné množství bílkovin pouze ze stravy samozřejmě není jednoduché. Proto se vyplatí vsadit na kvalitní proteinový nápoj, který zajistí dostatečný přísun.

Běžný cvičenec nejspíš nikdy nebude schopen rozeznat rozdíl mezi izolátem a koncentrátem, proto bych doporučil právě koupi levnějšího koncentrátu.

Doporučuji:

Závěr

Při hubnutí je správná suplementace velice důležitá. Nejen, že může hubnutí značně urychlit a usnadnit, ale především zajistí odpovídající ochranu svalové hmoty a to je věc velice důležité. Nikdo přece nechceme místo tuku pálit svaly.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *