Synefrin

synefrin

Je účinná látka přírodního původu, kterou najdeme v rostlině citrus aurantium(pomerančovník hořký). Synefrin se účinky podobá efedrinu, ale jsou mezi nimi jisté odchylky. Na rozdíl od efedrinu,  synefrin nepůsobí na všechny tkáně, proto se u něj nevyskytují nežádoucí účinky jako u efedrinu.

Důvod používání synefrinu

synefrinHlavním důvodem, proč se používá synefrin, je ten, že  pomáhá spalovat velké množství energie a tuků. Tím, že zrychluje metabolismus, zvyšuje spalování kalorií.

Dále podporuje mechanismus vedoucí k snížení tělesné teploty a zvyšuje výdej energie. Často bývá zmiňováno, že synefrin pomáhá cirkulaci krve, potlačuje nevolnost či nadýmání. 

Pokud potřebujete shodit pár kil do plavek na letní sezónu, je to ta nejlepší volba. Ovšem pozor! Nemyslete si, že pouhá konzumace synefrinu v tabletkách stačí pro to, aby vámi bylo zaujato celé koupaliště. Je třeba cvičit a být fyzicky aktivní. Faktem však zůstává, že američtí vědci po mnohaletých studiích zjistili, že i přes nevykonávající fyzickou činnost, potravinové doplňky pomáhají v menším měřítku spalovat tuk.

Dávkování synefrinu

Další nezbytnou věcí ke zmínění je konzumace nebo případné dávkování. Nejspíš vám už došlo, že citrus aurantium nenatrháte na vaší zahradě vedle staré lípy. Možností je koupit synefrin ve formě tekutiny nebo v tabletkách.

Dávkuje se ve většině případů jednou denně; konkrétně 30 minut před fyzickým výkonem. Pokud víte, že určitý den nebudete fyzicky aktivní, doporučuji vám dát si tabletku ihned po probuzení, tzv. „na lačno“. Tu zapijete větším množství vody a máte pro den splněno. 

Maximální doporučená denní dávka synefrinu je 10 mg, ale je možné experimentovat i s větším množstvím. Rozhodně však nejprve vyzkoušejte, jak bude vaše tělo na reagovat na menší dávky.

Závěr

Při finálním shrnutí této látky se vyskytují spíše kladné věci. Poměr ceny a výkonu je velmi dobrý. Jestli tedy uvažujete nad použitím této látky, tak ji určitě mohu doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *